image
Kursy i Szkoła Tarota Zapraszam na kurs Światło i Mrok. Metody unikania zagrożeń duchowych, Józefów k/Warszawy, 24-25.10.2020 r. Kurs poświęcony zagadnieniom duchowego BHP. Lista uczestników zamknięta. Spotykamy się w sobotę, 24.10, o godz. 10.00, Józefów k/Otwocka, ul. Puszkina 3/1    Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Pierwotne plemię w Amazonii

pierwotne plemie w AmazoniiGłęboko w amazońskiej dżungli badacze z rządu brazylijskiego oraz Narodowej Fundacji Indian Brazylii (FUNAI) spostrzegli i sfotografowali z powietrza osadę Indian najwyraźniej wciąż żyjących w stanie pierwotnym bez łączności ze współczesną cywilizacją – podaje „Gazeta Wyborcza”.


 

- Chcieliśmy pokazać światu ich domy i to, że oni istnieją, bo wielu ludzi wątpi w to - oświadczył delegat brazylijskiego rządu José Carlos dos Reis Meirelles.

FUNAI oraz organizacja Survival International zajmująca się dokumentowaniem resztek pierwotnych kultur alarmuje, że ostatnie ich ogniska są coraz bardziej zagrożone napierającą cywilizacją: wyrębem pierwotnych puszcz, skażeniem środowiska i chorobami, na które nie są odporni. Z około 100 takich plemion na świecie blisko połowa mieszka w dżungli amazońskiej na pograniczu Brazylii i Peru.

- Świat powinien się przebudzić i zadbać, aby te obszary zostały objęte ochroną - mówi Stephen Corry, przewodniczący Survival International.

Jak stwierdziła Beata Pawlikowska w wywiadzie dla TVN24, zamieszczone wyżej zdjęcie dokumentujące owo odkrycie jest „robione”, a więc nieautentyczne, choć najprawdopodobniej jego autorom przyświecał szczytny cel zwrócenia uwagi świata na degradację ekologiczną i kulturową Amazonii.

- Gdyby naprawdę ci Indianie po raz pierwszy ujrzeli latającego nad swoją wioską „żelaznego ptaka”, uciekliby do lasu, zamiast strzelać do niego z łuków – powiedziała polska podróżniczka. Zgodziła się jednak  z tym, że w amazońskiej dżungli faktycznie mogą żyć jeszcze plemiona, które nie dotknęło „błogosławieństwo” kontaktu ze współczesną cywilizacją.

Oprac. JWS

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd:

PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link   

Zapraszam :)

Kabalistyczna Szkoła Tarota