image
Kursy i Szkoła Tarota Półroczna, Kabalistyczna Szkoła Tarota Jana Witolda Suligi ogłasza nabór słuchaczy pragnących uczestniczyć w zajęciach i warsztatach IV edycji Szkoły (styczeń - czerwiec 2022 r.).    Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Potomkowie Geronimo idą na wojnę z USA

GeronimoPotomkowie przywódcy amerykańskich Indian Geronimo pozywają rząd USA, uniwersytet w Yale i tajne stowarzyszenie, walcząc o prawo do zwłok wodza Apaczów. Jego prawnuk Harlyn Geronimo uważa, że stowarzyszenie Czaszki i Kości działające na uniwersytecie w Yale ukradło część kości w 1918 lub 1919 roku z miejsca pochówku w forcie Sill, w Oklahomie.

 

 

 

Zdaniem Harlyna Geronimo skradzione szczątki są przechowywane w siedzibie stowarzyszenia w New Haven. Rodzina potomków Geronimo ogłosiła pozwy w setną rocznicę śmierci indiańskiego bohatera, który zmarł na zapalenie płuc w Fort Sill, gdzie przetrzymywała go amerykańska armia.

 

 

Rodzina domaga się powrotu skradzionych kości do Nowego Meksyku; oczekują także od rządu przeniesienia pozostałych części zwłok z Fort Sill.

Według legendy stowGeronimoarzyszenia Czaszki i Kości, jego członkowie - w tym m.in. dziadek George'a Busha Prescott Bush - wykopali ciało Geronimo z grobu, gdy żołnierze wcześniej studiujący na Yale stacjonowali w Fort Still podczas I Wojny Światowej. Geronimo zmarł w 1909 roku.

Co roku 15 absolwentów Yale jest zapraszanych do grupy Czaszki i Kości: w jego skład wchodzą senator John Kerry, liczni członkowie Kongresu, pracownicy mediów, finansiści Wall Street, spadkobiercy bogatych rodzin z południa i agenci CIA.

Członkowie składają przysięgę na dochowanie tajemnicy istnienia grupy, oraz wierności jej dziwnym rytuałom - w tym, jak głosi plotka - inicjacji polegającej na całowaniu czaszek.

Wojna o ziemię

Geronimo przewodził grupie Apaczów, którzy prowadzili partyzancką wojnę w Arizonie i Nowym Meksyku w 70-tych i 80-tych latach XIX wieku. Amerykańska armia próbowała ich wówczas wysiedlić z ich plemiennych ziem i zamknąć w rezerwatach.

Po ostatecznym poddaniu się w 1886 roku Geronimo i jego zwolennicy zostali przeniesieni jako więźniowie wojenni na Florydę, odsiadywali w więzieniach Alabamy, a ostatecznie trafili pod nadzór wojskowy w forcie Still. Tam właśnie Geronimo, wówczas już nawrócony na chrześcijaństwo, został farmerem. Sławę przyniosła mu opublikowana w 1906 roku autobiografia.

ŹRÓDŁO

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd:

PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link   

Zapraszam :)

Kabalistyczna Szkoła Tarota