image
Kursy i Szkoła Tarota Trwają zapisy do V edycji Kabalistycznej Szkoły Tarota w Józefowie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota-niedziela). Nauka trwa sześć miesięcy i zaczyna się w styczniu 2023 roku. Zapraszam!  
 
Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Skąd się wzięły psy?

Skąd sie wzięły psy?

Naukowcy odkryli ewolucyjne i geograficzne pochodzenie psów. Pierwsze psy pochodziły od wilków i pojawiły się około 16 000 lat temu na południe od rzeki Jangcy w Chinach - informuje pismo "Molecular Biology and Evolution".

Po raz pierwszy naukowcy są w stanie okreslić dokładnie miejsce i dokładny czas udomowienia wilka, przodka psa domowego.

Wcześniejsze prace, opublikowane w roku 2002, sugerowały tylko, że chodzi o teren południowej Azji - pisze portal sciencedaily.com. Do badań posłużono się analizą mitochondrialnego DNA 1500 psów z różnych zakątków świata.

Do udomowienia doszło w jednym miejscu, ale dotyczyło dużej liczby zwierząt - zdaniem naukowców, oswojonych wilków było kilkaset, a prawdopodobnym powodem udomowienia mógł być... apetyt na psie mięso, które na południu Azji nadal uchodzi za smakołyk.

Fakt, że doszło do udomowienia tak dużej grupy zwierząt, sugeruje, że już wtedy było to działanie głęboko osadzone w kulturze - mówi Peter Savolainen, biolog ze szwedzkiego Royal Institute of Technology. 

ŹRÓDŁO

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd: PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link  

Kabalistyczna Szkoła Tarota

Księgarnia JWS

okladka_swiat1
 Chcesz kupić? Kliknij w fotogtrafię
lub w  link