image
Kursy i Szkoła Tarota Trwają zapisy do V edycji Kabalistycznej Szkoły Tarota w Józefowie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota-niedziela). Nauka trwa sześć miesięcy i zaczyna się w styczniu 2023 roku. Zapraszam!  
 
Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Trzej Królowie w Warszawie - nowa tradycja

Trzej KrólowieW niedzielę ( 3 stycznia 2010 r. ) na Stare Miasto wkroczy barwny pochód. Uliczne jasełka odbędą się dopiero po raz drugi, ale już można mówić, że Orszak Trzech Króli to nowa tradycja Warszawy.

A w tym roku? - Będzie wesoło i kolorowo - zapowiada Andrzej Zawiślak ze Stowarzyszenia Rodziców Szkoły "Żagle", które zorganizowało Orszak Trzech Króli wspólnie z Centrum Myśli Jana Pawła II i Fundacją Świętego Mikołaja.

Uczestniczyć w nim będzie 280 przebranych za dworzan uczniów niepublicznej szkoły dla chłopców Żagle w Międzylesiu prowadzonej przez stowarzyszenie Sternik. Dołączy do nich 50 stypendystów Centrum Myśli Jana Pawła II. Wsparcia udzielą studenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, harcerze z ZHR i Skauci Europy.

Pochód rozpocznie się na placu Zamkowym, gdzie już od godz. 11.30 można będzie oglądać popisy żonglerów i pokazy machania flagami. Wystąpią też rycerze i aniołowie na szczudłach. W południe zgromadzonych na placu pozdrowi metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Wspólnie z uczestnikami jasełek odmówi "Anioł Pański". Następnie przy śpiewie kolęd pochód ruszy ulicą Świętojańską. Królowie dosiądą wielbłądóTrzej Królowie w Stajencew i koni, będą też pasterze z owcami i osiołek. Kto zechce przyłączyć się do orszaku, otrzyma koronę i śpiewnik.

- Przygotowaliśmy w tym roku 9 tys. koron i 7 tys. śpiewników - mówi Andrzej Zawiślak.

Na trasie pochodu rodzice uczniów z Żagli odegrają kilka scen jasełkowych. Na Rynku Starego Miasta trzech króli powita Herod ze swoim dworem. Zawoła: "Król jest tylko jeden. Oddajcie mi pokłon!" Przy Barbakanie anioły i diabły wskażą monarchom różne drogi do Betlejem. Po drodze od celu podróży odciągać ich będą chciwi karczmarze. Orszak dojdzie w końcu do stajenki na Rynku Nowego Miasta. Tutaj monarchowie oddadzą pokłon Dzieciątku. Odbędzie się też Rodzinny Festiwal Kolęd oraz poczęstunek. Ważną częścią jasełek będzie zbiórka pieniędzy na rodzinne domy dziecka prowadzona przez Fundację Świętego Mikołaja.

Na pomysł zorganizowania Orszaku Trzech Króli wpadli rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły Żagle. Dwa lata temu wystawili jasełka w Teatrze Buffo. Sala okazała się za mała. W zeszłym roku wyszli więc na ulice Starego Miasta. Do kolorowego pochodu przyłączyli się warszawiacy i turyści. Ku zaskoczeniu organizatorów pochód przyciągnął tłumy. W zeszłym roku zgromadziły blisko 10 tys. osób.

ŹRÓDŁO

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd: PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link  

Kabalistyczna Szkoła Tarota

Księgarnia JWS

okladka_swiat1
 Chcesz kupić? Kliknij w fotogtrafię
lub w  link