image
Kursy i Szkoła Tarota Trwa nabór do 3 edycji Kabalistycznej Szkoły Tarota w Józefowie k/Warszawy. Szkoła realizuje jedyny w Polsce program tyczący tarota, jego związkow z kabałą itd. Wszystkich chętnych zapraszam. Zajęcia zaczynamy w styczniu 2021 roku. Ilość miejść ograniczona!     Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Kabała mistyczna. Droga ku Światłu

kabala_adam_kadmon1Kurs poświęcony najważniejszym zagadnieniom kabały mistycznej (żydowskiej), stanowiący doskonałe przygotowanie do pogłębionych studiów nad kabałą, studiowaniem Tory i Księgi Zohar oraz kabalistyczną symboliką tarota. Podczas kursu przedstawiona jest mistyczna i ezoteryczna wizja człowieka i świata w kontekście przyczyny i celu, dla których zaistnieli i ku czemu zmierzają. Omówione są zagadnienia opisane w pierwszych rozdziałach Księgi Bereszit ( Ks. Rodzaju ), a także inne fragmenty Tory tyczące Świata Przyszłego ( hebr. olam haba ) oraz roli, jaką w drodze ku niemu odgrywa świat skorup ( hebr. olam kelipot ) opanowany przez upadłe istoty anielskie i świat aniołów stanowiących orszak Jedynego ( niech Imię Jego będzie błogosławione ).

Program kursu

1) Kabała – definicja pojęcia
2) Kabalistyczna wizja świata
  a/ emanacja Bożej Istoty
  b/ Drzewo Życia
  c/ Ha Szem - mistyka Świętego Imienia Boga
  d/ moc Słowa - symbolika hebrajskich liter
  e/ człowiek jako obraz i podobieństwo Boga
  f/ Światło i Mrok – trzy fazy kosmicznej katastrofy ( powstanie świata skorup, upadek aniołów, upadek człowieka )
  g/ teszuwa – powrót do Boga
  h/ Tora niebiańska i Tora ziemska
3) Historia kabały i jej rodzaje
  a/ szkoły Bereszith i Merkabah
  b/ kabała Sefer Jecirah
  c/ okres kształtowania się Sefer Zohar
  d/ kabała chasidim
  e/ kabała magiczna
  f/ kabała luriańska
  g/ kabała okultystyczna i hermetyczna
4) Kabała mistyczna
  a/ duchowy wymiar Dziesięciu Przykazań
  b/ teszuwa jako skrucha serca
  c/ kabalistyczna modlitwa
  d) droga Dziewięciu Bram i Dziesięciu Stopni wznoszenia ku Światłu  
5) Zajęcia praktyczne ( modlitwa kabalistyczna, ćwiczenia relaksacyjne, budowanie kręgu Światła )

Uczestnicy kursu otrzymują bezpłatnie materiały niezbędne do udziału w zajęciach

Kurs weekendowy, 14 godz. lekcyjnych

Informacje dodatkowe, kontakt z prowadzącym

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. kom. +48 602 69 68 82

Czytaj też: link

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd:

PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link   

Zapraszam :)

Kabalistyczna Szkoła Tarota