image
Kursy i Szkoła Tarota Półroczna, Kabalistyczna Szkoła Tarota Jana Witolda Suligi ogłasza nabór słuchaczy pragnących uczestniczyć w zajęciach i warsztatach IV edycji Szkoły (styczeń - czerwiec 2022 r.).    Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Mandala snów - warsztat terapeutyczny

mandala.snow

Warsztaty przeznaczone są dla każdego, kto poprzez analizę snów pragnie dotrzeć do głębi swej podświadomości i ucząc się jej symbolowego języka odkryć przesłania swego wewnętrznego Mistrza i nawiązać z Nim/Nią intymny kontakt.

Oniromancja, czyli odczytywanie i interpretacja snów należy do najstarszych magicznych praktyk ludzkości. Opiera się ona na przekonaniu, że sny obrazują to, co zdarzy się w przyszłości, mają więc charakter proroczy. Do ich odczytywania używa się senników, w których możemy przeczytać, że jeśli komuś śni się to a to, sen ten zwiastuje takie, a nie inne wydarzenie. Czy jednak senniki faktycznie pozwalają nam w pełni odczytać przesłania zaszyfrowane w snach? Nie. Dlaczego? Ponieważ symbolowy język podświadomości każdego z nas jest odmienny, choć osadzony w tym, wspólnym dla wszystkich ludzi świecie archetypów i zbiorowej nieświadomości.

Wielu ludzi boi się węża czy pająka i odczytuje ich pojawienie się we śnie jako zagrożenie. Czego ono jednak dotyczy? Z jakich wewnętrznych kodów, wzorców, przyzwyczajeń czerpie ono siłę? I czy rzeczywiście wąż lub pająk zwiastują jakieś nieszczęście? A może mówią cos całkiem innego? Na przykład to, że drzemie w nas ukryty lęk przed jakimś, „demonicznym” aspektem naszej jaźni, który to aspekt, stanowiący część naszego Cienia domaga się rozświetlenia i wykorzystania jego ukrytej mocy do przeobrażenia naszego życia? Podświadomość jest naszym wewnętrznym Mistrzem, doradcą, którego nie rozumiemy i nie potrafimy słuchać. Warsztaty MANDALA SNÓW, w których trakcie nauczymy się stosować narzędzia służące do rozszyfrowywania marzeń sennych, pomogą nam tę sytuację zmienić.

Podstawowym narzędziem, które będziemy stosować jest opracowana przeze mnie Mapa Snów skonstruowana na bazie mandali – prastarego symbolu obrazującego archetyp pełni ( całości ), a więc makro i mikro wszechświata. Drugie, również autorskie narzędzie, to Piramida Personifikacji niezbędna do tego, by w sposób właściwy i indywidualny odczytać kim są i co reprezentują śnione przez nas osoby, zwierzęta, krajobrazy itp. Narzędzie trzecie wynika z tamtych dwóch. Nazywam je Obrazem Trasy Podróży, służy ona bowiem rozeznaniu, w którym kierunku naszego życia podążamy lub możemy podążać po to, by poszerzając poznanie siebie wejść na wyższy poziom wewnętrznego ( duchowego, psychicznego ) rozwoju.

W trakcie warsztatów analizować będziemy sny jego uczestników i uczyć się praktycznego zastosowanie wyżej wspomnianych narzędzi.

Program warsztatów

Część teoretyczna

Mandala – mistyczna, magiczna, szamańska i psychologiczna symbolika kręgu mocy 

Mandala jako krąg makrokosmiczny – świat, zaświaty

Mandala jako krąg  mikrokosmiczny, jej struktura, wymiary duchowy, psychiczny, materialny

Struktura i dynamika Jaźni – wewnętrzny mężczyzna, wewnętrzna kobieta

Odnaleźć siebie, czyli spotkanie z Wewnętrznym Mistrzem

Czasoprzestrzeń mandali – Mapa Snów

Struktura snów - wprowadzenie w Piramidę Personifikacji

Trasa Podróży, czyli opowieść o tym, dlaczego każdy jest szamanem

Część praktyczna

Zastosowanie Mapy Snów, Piramidy Personifikacji i Obrazu Trasy Podróży do odczytania snów uczestników warsztatów

Uczestnicy kursu otrzymują bezpłatnie materiały niezbędne do udziału w zajęciach praktycznych

Kurs weekendowy ( 14 godz. lekcyjnych )

KONTAKT Z PROWADZĄCYM

Jan Witold Suliga, tel. 602 696882

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd:

PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link   

Zapraszam :)

Kabalistyczna Szkoła Tarota