image
Kursy i Szkoła Tarota Trwają zapisy do V edycji Kabalistycznej Szkoły Tarota w Józefowie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota-niedziela). Nauka trwa sześć miesięcy i zaczyna się w styczniu 2023 roku. Zapraszam!  
 
Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Kabała Miłości. Warsztat terapeutyczny

3_KING_2-58962fde3df78caebcf781d9Warsztaty przeznaczone są dla ludzi, którzy poprzez zintegrowanie jasnych i mrocznych, aspektów swej jaźni pragną odnaleźć w sobie stały, duchowy punkt oparcia i realizować swoje życie w wolnym od toksycznych uzależnień związku z drugim człowiekiem.

W trakcie warsztatów zyskamy możliwość wglądu w to wszystko, co nas ogranicza, a co jest przejawem kodów odziedziczonych po rodzicach oraz narzuconych przez nasze otoczenie mentalnych, emocjonalnych i duchowych schematów i przyzwyczajeń, których pierwszym i podstawowym źródłem jest Strach - mitologicznie, religijnie i kulturowo identyfikowany z Szatanem, srogim Bogiem-Sędzią, Piekłem i Złem. Lęk ów towarzyszy nam od chwili narodzin ( a bywa, że i poczęcia ) i splata się on w naszej duszy z równie silną potrzebą Miłości, której mitologicznymi obrazami są Niebo, Zbawienie, Chrystus, kochający nas bezwarunkowo Bóg itp. Rozdarci między tymi dwoma, sprzecznymi uczuciami i wizjami, często nie umiemy sobie z nimi poradzić.

Poc nam w tym może KABAŁA MIŁOŚCI będąca starożytną, sekretną i niemal już zapomnianą praktyką, którą – używając bardziej zrozumiałego współcześnie języka - można nazwać „kabalistyczną tantrą”. Stanowi ona moje największe odkrycie i jest owocem ponad trzydziestu lat praktykowania i studiowania kabały, hinduistycznej i buddyjskiej tantry, alchemii duchowej, zakodowanych w tarocie marsylskim nauk różokrzyżowców oraz innych, duchowych i szamańskich tradycji. Jej dwiema, podstawowymi filarami są dwa, najważniejsze przykazania, których wewnętrznego sensu uczyli tacy wielcy mistrzowie, jak rabbi Akiba ben Josef, Jehoszua bar Nasz nazywany Jezusem Chrystusem, Szymon bar Jochaj i wielu innych. Pierwsze z nich mówi o miłości do Mocy Stwórczej ( Boga/Bogini ). Drugie – o miłowaniu innego człowieka w takim samym stopniu jak samego siebie.

Podczas warsztatów poznamy zatem nie tylko ukryte i przemilczane tajemnice kabały, ale i również, a może przede wszystkim będziemy mogli wejść w proces zmian naszego nastawienia do samych siebie, świata i Ducha. Dlatego warsztat KABALA MIŁOŚCI podzielony jest na dwie części.

W pierwszej części zostaniemy wprowadzeni w kabalistyczny system rozumienia świata, ludzkiej duszy oraz jej uwikłań. Towarzyszyć temu będą ćwiczenia, których celem jest oczyszczenie jaźni z blokujących ją uwarunkowań i przetransformowaniu Strachu w Miłość.

Część druga poświecona będzie nauce właściwego i odpowiedzialnego wykorzystania siły Miłości w celu odbudowy wewnętrznej i zewnętrznej harmonii, tj. budowania spójnej i wolnej od toksycznych uwarunkowań relacji z Mocą Stwórczą, ze sobą i z drugim człowiekiem. Podczas ćwiczeń nauczymy się współpracować z naszą Jasną i Ciemną stroną duszy po to, by zyskać wewnętrzny spokój i otworzyć się na Miłość.

Szczegółowy program warsztatów KABAŁA MIŁOŚCI

Zstąp do wnętrza ziemi, oczyszczając odkryjesz ukryty kamień

Formuła alchemiczna

 Część pierwsza

Teoria

Kabała – definicja pojęcia
Kabalistyczna wizja makro i mikrokosmosu
 - wprowadzenie do Pierwszego Przykazania ( Bóg jest Jeden, Bóg jest Miłością )

- Ha Szem – mistyka Świętego Imienia Boga ( JHWH )

- świat jako emanacja Bożej Istoty i narodziny Adama Kadmona ( duchowego pierwowzoru wszystkiego )

- pierwotne błogosławieństwo Miłości
- Drzewo Życia, Moc Słowa i symbolika hebrajskich liter

- niebiańska Tora ( zapis kosmicznego Prawa ) i teszuwa ( Łaska powrotu do Boga )

- pierwsza faza kosmicznej katastrofy ( powstanie świata skorup )

- stworzenie Adama ha-Riszon jako obrazu i podobieństwa Boga

- druga faza kosmicznej katastrofy - bunt Samaela, upadek aniołów, bunt i wygnanie Lilith

- rozdzielenie Adama ha-Riszon na Mężczyznę i Kobietę ( jedna Dusza w dwóch ciałach )

- miłość i seksualność człowieka

- trzecia faza kosmicznej katastrofy – owoc poznania dobrego i złego, upadek Praludzi

- pokolenie Abla/Szema i pokolenie Kaina

Praktyka

- wprowadzenie do kabalistycznej medytacji i modlitwy

- medytacja teszuwy ( powrotu do Boga )

- praca z personifikacjami Samaela i Lilith

Część druga

Teoria

Kabalistyczna wizja restytucji kosmicznego ładu

- wprowadzenie do drugiego przykazania – miłowania bliźniego jak siebie samego

-  czyn tikkun jako akt przywracania pierwotnego ładu

- duchowy wymiar Dziesięciu Przykazań i ich rola w pracy wewnętrznej

- pochodzenie dusz ludzkich i ich duchowe drogi

- pięć poziomów ludzkiej duszy

- JHWH – męskie ( ojcowskie ) Oblicze Boga i jego związek z Mesjaszem/Samaelem

- Boża Obecność/Mądrość ( Szechina ) – kobieca ( matczyna ) Twarz Boga i jej związek z Lilith

- rola człowieka w zbawieniu upadłych aniołów i rozświetleniu Lilith

- rozdzielenie duszy na Ja i Bliźniacze Ja oraz związek Bliźniaczego Ja z Adamem Kadmonem

- problem Dusz Bliźniaczego Płomienia

- poszukiwanie bratniej duszy ( baszert/baszerta )

- pięć poziomów małżeństwa/partnerstwa i ich związek z pięcioma poziomami Uniwersum i pięcioma poziomami duszy

Praktyka

- praca z personifikacjami JHWH i Szechiny

- medytacja Merkawy - drogi zjednoczenia z Adamem Kadmonem

- medytacja Dziewięciu Bram i Dziesięciu Stopni wznoszenia ku Światłu 

- medytacja Adama i Ewy 
- budowanie kręgu Światła

Uczestnicy kursu otrzymują bezpłatnie materiały niezbędne do udziału w zajęciach praktycznych

Kurs czterodniowy ( 28 godz. lekcyjnych )

KONTAKT Z PROWADZĄCYM

Jan Witold Suliga, tel. 602 696882

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd: PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link  

Kabalistyczna Szkoła Tarota

Księgarnia JWS

okladka_swiat1
 Chcesz kupić? Kliknij w fotogtrafię
lub w  link