image
Kursy i Szkoła Tarota Zapraszam na Ceremonię Otwarcia Serca, Medycynę Rapee i Ustawienia Systemowe, 20 - 21 maja 2022 r., Józefów k/Warszawy. Ilość uczestników ograniczona!     Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Inne

Zaduszkowe jadło

zaduszkiŚwięta i jedzenie są ze sobą nierozerwalnie związane. Pewien wyjątek stanowią tu Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. W Polsce nie ma tradycji biesiadowania, nie ma też potraw, które powinniśmy przygotować, czcząc te dni. Wydawać by się mogło, że wspominanie umarłych i jedzenie, zwyczajnie nie idą ze sobą w parze.

Więcej…

Jan Witold Suliga, Syndrom duchowego uzależnienia

 Wolność jest darem Boga...

Kabir

WPROWADZENIE

W tekście tym streszczam tezy przygotowywanej właśnie książki o tym samym tytule, w której analizuję objawy oraz skutki zaangażowania w praktyki duchowe ( okultyzm, mistycyzm, religijność ) pod kątem ich toksycznego wpływu na życie zajmujących się nimi ludzi.

Więcej…

Magiczny akt budzenia wiosny - bułgarscy kukeri

Kukeri to przebrane postacie uczestniczące w tradycyjnych obchodach zwanych “Кукерски игри”, czyli Zabawa Kukerów. Odbywają się one zazwyczaj na początku postów przed Wielkanocą, tzw. Сирни Заговезни lub Сирница. Tego dnia Kukeri tańczą, żeby przegnać zimę oraz złe moce. Ich taniec jest także prośbą o urodzaj w nadchodzącym roku, o zdrowie. W tańcu przeplatają się symboliczne elementy, jak np. poszczególne elementy pracy na polu (siew, żniwa).

Więcej…

Olga Woźniak – Tam narodziła się mowa

W jakim języku rozmawiali pradawni artyści zdobiący ściany w jaskini Lascaux w dzisiejszej Francji? Jak o swoich rzeźbach opowiadali twórcy paleolitycznych Wenus? A neandertalczycy? O ile w ogóle mówili "po ludzku"

Więcej…

Jan Witold Suliga - Kosmiczna drabina "Tarota Mantegni"

  Nazywany „tarotem Mantegni” zagadkowy zbiór 50 rycin ilustrujących dwa manuskrypty przechowywane obecnie w Bibliotece Watykańskiej fascynuje badaczy od dawna. Najpierw dlatego, że wiele z jego figur wydaje się mieć silne związki z ikonografią Wielkich Arkanów tarota. Po wtóre z tej przyczyny, że ryciny te datowane są na lata 1460 - 1470, a więc na czas, kiedy rodził się tarot, mogą zatem stanowić ważne źródło wiedzy o jego pochodzeniu.

Więcej…

Więcej artykułów…

Wybierz stronę

Początek
Poprzednia
1

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd:

PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link   

Zapraszam :)

Kabalistyczna Szkoła Tarota