image
Kursy i Szkoła Tarota Trwają zapisy do V edycji Kabalistycznej Szkoły Tarota w Józefowie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota-niedziela). Nauka trwa sześć miesięcy i zaczyna się w styczniu 2023 roku. Zapraszam!  
 
Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Szkoła Tarota Jana Witolda Suligi


3_Szkola_Tarota_ogl_w_jpg_-_KopiaPrawdziwie ezoteryczne jest nie to,

co mami  oczy ezoterycznymi symbolami,  

lecz to, na co wszyscy patrzą i nie widzą

w tym żadnych rzeczy ukrytych…

 

Z najwyższą radością informuję wszystkich zainteresowanych, że od września 2014 roku rozpoczyna w Warszawie działalność Szkoła Tarota Jana Witolda Suligi.

Szkoła przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy podjąwszy duchowe poszukiwania zainteresowali się tarotem i w sposób dogłębny pragną wniknąć w jego tajemnice po to, by posiąść arkana sztuki wróżenia tarotem oraz poznać jego ezoteryczne treści sprzęgnięte z kabałą, hermetyzmem, magią i innymi systemami duchowymi  

Szkoła Tarota realizuje jedyny w Polsce, unikalny, autorski program nauczania opracowany przez znanego kabalistę, tarocistę i antropologa kultury, dr Jana Witolda Suligę. Stanowi on kwintesencję jego wieloletnich doświadczeń związanych ze studiami nad kabałą, tarotem, duchowymi systemami różnych kultur, prowadzeniem kursów tarota i kabały, a także nauczaniem w szkołach psychotronicznych oraz terapeutyczną i szkoleniową działalnością prowadzonego przezeń od 2006 roku Centrum Terapii Uzależnień Duchowych. Program obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące zarówno samego tarota, jak i również innych, związanych z tarotem zagadnień tyczących praktycznej i mistycznej kabały oraz takich, duchowych przekazów jak hermetyzm, mitologia świętego Graala, magia, teurgia, itp.

Nauka tarota oparta jest na dwóch rodzajach tych kart – na tarocie marsylskim ( ezoteryczna i kabalistyczna symbolika tarota, nauka specjalistycznych systemów dywinacyjnych z zastosowaniem systemu liczbowo-literowego ) i tarocie Waite’a ( symbolika wróżebna, techniki dywinacji – systemy ogólne i problemowe ).

Nauka w Szkole trwa rok, podzielony na dwa semestry i dziesięć weekendowych zjazdów. Nauka zaczyna się w połowie września, kończy w czerwcu, tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Zajęcia odbywają się co miesiąc w Warszawie. Każdy zjazd trwa dni ( sobota – niedziela ). W dniu pierwszym ( sobota ) zajęcia zaczynają się o godz. 10.00 i trwają do godziny 18.00.  W drugim dniu zajęcia zaczynają się o godzinie 10.00, kończą o godzinie 15.00.

Tematyka zajęć

Zagadnienia wstępne

Historia, ikonografia, pochodzenie tarota.

Najważniejsze cechy kart tarota.

Struktura tarota, jego typy, odmiany i rodzaje.

Tarot jako system matematyczny ( jego wewnętrzna i zewnętrzna struktura )

Związki tarota z astrologia, arytmozofią i  sztuką pamięci. Krótka analiza „tarota Mantegny”.

Tarot a opowieści o świętym Graalu. Wpływ ezoterycznego chrześcijaństwa na rozwój i charakter ikonografii tarota. Krótkie omówienie symboliki najstarszej talii tarota – talia Viscontich-Sforzów

Związki tarota z astrologią, hermetyzmem i alchemią. Wielkie Wtajemniczenia i ich związek z tekstem Szmaragdowej tablicy. Alchemiczna symbolika Mniejszych Wtajemniczeń. Krótkie omówienie symboliki talii Sola-Busco.

Tarot a kabała. Zarys historii kabały. Podstawowe pojęcia, duchowość i ezoteryzm kabały. Tarot a hebrajskie listery. Związki tarota z kabalistycznym Drzewem Życia. Kabała zydowska i kabała chrześcijańska. Wpływ ezoterycznych nauk różokrzyżowców na uformowanie się tarota paryskiego i tarota marsylskiego. Kod tarota marsylskiego.

I stopień wtajemniczenia ( tarot wróżebny )

Inicjacyjna droga Głupca – wstępne omówienie wróżebnej, astrologicznej, inicjacyjnej i niektórych zagadnień związanych z ezoteryczną symboliką Wielkich Arkanów tarota.

Wtajemniczenia Mniejsze – ich związki z kabałą praktyczna, magią, teurgią. Podstawowa symbolika kolorów ( dworów )

Symbolika i znaczenie kart-bram

Alchemiczna, ezoteryczna, magiczna i wróżebna symbolika asów

Wróżebne znaczenia blotek czterech kolorów ( dworów )

Dywinacyjna symbolika figur

Problem określania czasu i miejsca zdarzeń ( czas w tarocie )

( po omówieniu każdej partii kart słuchacze Szkoły ćwiczą rozkłady wróżebne tyczące wydarzeń z przyszłości i przeszłości  ) 

II stopień wtajemniczenia ( tarot praktyczny )

Duchowe BHP - odstawowe błędy ( oczyszczanie, energetyczna tarcza, blokady, duchowa walka, egzorcyzmy, nawrócenie, kwestia intencji itp.), formułowanie i realizowanie celu duchowej drogi; realizacja zasad „duchowego BHP” ( zapora mentalna, zapora moralna, zapora duchowa, świadomość obserwująca, świadomość rozróżniająca, rozpoznawanie duchów, modlitwa/medytacja relacja z Bogiem )

Duchowa praktyka w działaniu  – definicje, objawy, skutki, funkcjonowanie magicznego prawa analogii i przenośności, ezoteryczna struktura mikrokosmosu i mikrokosmosu, energie, moce i ich źródła, typologia duchowych bytów ( hierarchie, podziały, sposoby działania ), egregor – definicja, przejawy, charakterystyka, rodzaje egregorów.

Psychologia dywinacji, dywinacja jako usługa, omówienie i praktyczne wdrożenie siedmiu czynności wstępnych poprzedzających dywinację, „medytacja kartomanty”

Systemy i praktyki zabezpieczające osobę wróżącą i jej klient, etyka wróżbiarstwa, zasady rzetelności, wróżba jako przekaz, likwidowanie „implantów mentalnych”, początek i zakończenie praktyk antycznych jako metoda zawiązywania i przecinania więzi z klientem

Ćwiczenia i warsztaty wróżbiarskie

- ćwiczeni a wstępne, system pytan i odpowiedzi, jak czytać karty w powiązaniu ze sobą

- wróżbiarskie rozkłady ogólne

- wróżbiarskie rozkłady problemowe ( związki, biznes, zdrowie )

- wstęp do rozkładów specjalistycznych ( system literowo-liczbowy w tarocie )

III stopień wtajemniczenia ( tarot kabalistyczny )

 Kabała – definicja pojęcia

Kabalistyczna wizja świata ( emanacja Bożej Istoty, ekspansja Światła, Drzewo Życia, cztery światy Drzewa ). Litery hebrajskie i ich moc

Ha Szem - mistyka Świętego Imienia Boga

Człowiek jako obraz i podobieństwo Boga, rozdzielenie Człowieka, Adam i Ewa, kwestia „bratnich dusz”, piąć poziomów duszy i ich odniesienia do Drzewa Życia

Światło i Mrok – trzy fazy kosmicznej katastrofy ( „rozbicie skorup”, „bunt” aniołów, „grzech” Adama,/ teszuwa – powrót do Boga, czyn tikkun )

Tora niebiańska i Tora ziemska - duchowy wymiar Dziesięciu Przykazań jako podstawa etyki i praktyki tarocisty.

Korelacja Wielkich Wtajemniczeń z hebrajskimi literami. Gematria ( numeryczne wartości ) liter w systemie prostym i odwróconym. Omówienie symboliki Wielkich Arkanów w oparciu o kod tarota marsylskiego i oba systemy gematryczne

Powiązanie liter z Arkanami Mniejszymi.

Kabalistyczna struktura tarota – teoria i ćwiczenia praktyczne

Powiązanie kart tarota z Drzewem Życia i jego makro oraz mikrokosmiczną strukturą Ćwiczenia praktyczne – użycie schematu Drzewa Życia w celu opisania potencjałów i zawirowań matrycy ludzkiej psyche

Imię kluczem do ludzkiej duszy. Imię jako matryca duszy. Ezoteryczny wymiar nazwiska/nazwisk ( rodzina, ród ). Pojęcie egregora rodzinnego i rodowego. Karma rodzinna, karma rodowa, wzorce dziedziczone i formowane

Gematryczne ( kabalistyczno-numerologiczne )  zastosowanie kart tarota w dywinacji ( systemy specjalistyczne ) -  tarotowi-kabalistyczna analiza imienia człowieka jako „matrycy” jego duszy. Łączenie i wybór imion. „Bratnie” dusze – czy gematria tarota pomaga w ich rozpoznaniu.

Terminy zjazdów ( rok szkolny 2014 – 2015 )

I      13-14.09. 2014 r.
II     25-26.10. 2014 r.
III    22-23.11. 2014 r.
IV    13-14.12. 2014 r.
V     24-25.01. 2015 r.
VI    21-22.02. 2015 r
VII   21-22.03. 2015 r.
VIII  25-26.04. 2015 r.
IX    23-24.05. 2015 r.
X     20-21.06. 2015 r.

Tematyka poszczególnych zjazdów zostanie podana w najbliższych dniach.

 INFORMACJE, ZAPISY

 Heliotrop

tel. kom. 504 530 288; 533 535 483

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

link

 

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd: PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link  

Kabalistyczna Szkoła Tarota

Księgarnia JWS

okladka_swiat1
 Chcesz kupić? Kliknij w fotogtrafię
lub w  link