image
Kursy i Szkoła Tarota Trwają zapisy do V edycji Kabalistycznej Szkoły Tarota w Józefowie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota-niedziela). Nauka trwa sześć miesięcy i zaczyna się w styczniu 2023 roku. Zapraszam!  
 
Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Wykład Jana Witolda Suligi - Kabała i jej światy

Suliga

MIEJSCE WYDARZENIA

„Tarabuk”, sobota, 31.01.2015 godz. 18.00

ul. Browarna 6, Warszawa

Wszystkich zainteresowanych kabałą ( i nie tylko ) serdecznie zapraszam na pierwszy z cyklu otwartych wykładów, jakie będę prowadzić co miesiąc w Księgarni&Kawiarni "Tarabuk" w Warszawie

Kabała i związane z nią nadzieje na odsłonięcie tajemnic istnienia nie przestają intrygować, pomimo oficjalnego odrzucenia przez nowoczesny świat zainteresowania cudownością. Świadczy o tym fascynacja takimi dziełami jak „Rękopis znaleziony w Saragossie”, czy niedawny film „Daas”. Na osnowie tematyki kabalistycznej zbudowana jest też ostatnia powieść Olgi Tokarczuk, „Drabina Jakubowa”, mówiąca o dziejach polskich zwolenników ekstrawaganckiego, samozwańczego mesjasza z XVIII wieku,  Jakuba Franka. Kabała przez stulecia pociągała nie tylko Żydów, lecz także i chrześcijan, oferując im odmienne od potocznego spojrzenie na z pozoru znajome treści religijne. Jako ezoteryka dobrze ugruntowana w tradycji Biblii, Kabała stanowiła potężne narzędzie pozwalające wprawiać w ruch nienaruszalne zręby ortodoksji.

Każdy próbował odnaleźć w niej coś dla siebie. Interesowali się nią heretycy, uczeni i magowie. Wszystkiego po troszę z tych trzech typów nosi w sobie nasz prelegent, Jan Witold Suliga. Ten ceniony etnograf i antropolog jest równie dobrze znany jako mistrz dywinacji przy użyciu kart tarota oraz jako doradca w problemach związanych z szeroko pojętą paranormalnością. Być może jednak wcale nie najmniejszą rolę w jego pasji dla Kabały odgrywa motywacja heretycka. W Kabale odnalazł bowiem przede wszystkim oryginalną wizję całościowego sensu istnienia, dość  odmienną od ustalonych interpretacji głównych tematów Biblii, być może subtelniejszą od nich i bardziej przekonującą, a na pewno daleką od nieodpowiedzialnej dowolności.

Wstęp wolny

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd: PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link  

Kabalistyczna Szkoła Tarota

Księgarnia JWS

okladka_swiat1
 Chcesz kupić? Kliknij w fotogtrafię
lub w  link