image
Kursy i Szkoła Tarota Trwają zapisy do V edycji Kabalistycznej Szkoły Tarota w Józefowie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota-niedziela). Nauka trwa sześć miesięcy i zaczyna się w styczniu 2023 roku. Zapraszam!  
 
Czytaj więcej...
image
Jan Witold Suliga - Tarot Historia tarota nie ma kresu, nie bez racji bowiem powiadał Eliphas Levi, że ten, kto się z nim wiąże, bierze na siebie jarzmo łańcucha duchowych wtajemniczeń, które rozpoczynają się od Henocha i Hermesa Trismegistosa, lecz nie kończą nigdzie... Czytaj więcej...
* *
image image

Kabała Miłości

Zstąp do wnętrza ziemi, oczyszczając odkryjesz ukryty kamień

Formuła alchemiczna

3_KING_2-58962fde3df78caebcf781d9

Kiedy Jedyny stworzył na swój obraz i podobieństwo Pierwszego Człowieka ( hebr. Adam ha-Riszon ), była to istota hermafrodyczna, łącząca męskość z żeńskością. Jedno jej oblicze skierowane było ku Bogu, drugie – ku światu. Następnie Bóg przyprowadził przed oblicza Adama ha-Riszon wszystkie istnienia, po to, by każdemu z nich nadał szem (hebr. imię), będące „duchową podstawą”, a jednocześnie „lustrem”, w którym dana istota się odbija ( Gen. 2.19 ). Adam ha-Riszon uczynił to, czego pragnął Bóg, lecz posmutniał, ponieważ nie znalazł pośród tych wszystkich istnień swojego obrazu i podobieństwa.  Wtedy Bóg „podzielił” Praczłowieka na dwie części, na Adama i Ewę ( Gen. 2.22 - 23 ). W ten oto sposób Praczłowiek stał się Adamem-mężczyzną i Ewą-kobietą, zyskując możliwość bycia wspólnie jednym „ciałem”, a poprzez to jedną „duszą” w dwóch – jeśli tak można rzec – jaźniach ( Gen. 2 24 ). Od tej, wątłej i uwarunkowanej wolą dążenia ku sobie relacji zależy los świata, albowiem dla każdej ludzkiej istoty drugi człowiek jest jej/jego szem ( „duchową podstawą” ), w której się odzwierciedla.

Temu otwarciu na innego/inną winno jednocześnie towarzyszyć otwarcie na samego/samą siebie polegające na odkryciu, zaakceptowaniu i pokochaniu swojej drugiej, mrocznej połowy nazwanej przez Junga Cieniem, mitologicznie zaś związanej z Samaelem i Lilith. Ten pierwszy był świetlistym archaniołem, wybranym „synem Boga”, który zbuntowawszy się przeciw Bogu został strącony w ciemną sferę uniwersum nazywaną w kabale światem skorup ( hebr. kelipoth ). Lilith natomiast była pierwszą żoną Adama ha-Riszon - jego ukrytą i odrzuconą żeńskością – nad którą chciał panować i która sprzeciwiwszy się mu ukryła się w otchłani dna Morza Martwego, skąd uwolnił ją dopiero Samael i uczynił ją swoją oblubienicą.

Ten niejasny i często fałszywie interpretowany kabalistyczny mit, w powiązaniu z mitem o stworzeniu i upadku pierwszej pary ludzi, stanowi podstawę zrozumienia czym jest KABAŁA MIŁOŚCI. A jest ona starożytną, sekretną i niemal już zapomnianą praktyką, którą – używając bardziej zrozumiałego współcześnie języka - można określić mianem „kabalistycznej tantry”. To do niej nawiązywali wielcy, kabalistyczni mistrzowie tacy jak rabbi Akiba ben Josef, Jehoszua bar Nasz nazywany Jezusem, Szymon bar Jochaj  i wielu innych. I w niej też zawiera się tajemnica zrozumienia pierwszego i drugiego, najważniejszego przykazania. Pierwsze brzmi – będziesz miłować Pana, twojego Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą, z całej, twojej siły. Drugie – kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. Na tych dwóch filarach opiera się cały ład mikro i makro uniwersum. Dążąc wszelako do jedności z Bogiem musimy wszakże pamiętać, że bramą, która tam wiedzie jest miłość i jedność z samym/samą sobą oraz miłosne spotkanie i miłosna unia z drugim człowiekiem. To drugie warunkuje to pierwsze, a nie na odwrót. 

Dlatego rzekłem – dwa filary.

Najpierw ten drugi, potem pierwszy.

Ot i cała tajemnica KABAŁY MIŁOŚCI.

( chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o warsztacie terapeutycznym KABAŁA MIŁOŚCI? Zajrzyj tutaj: link )

O mnie i o tym czym się zajmuję

jws333

Nazywam się Jan Witold Suliga. Z wykształcenia jestem antropologiem kultury, doktorantem Ranchi University w Indiach, z zawodu - wróżbitą, terapeutą i nauczycielem. Moją największą pasją są tarot i kabała, którymi zajmuję się od ponad ćwierćwiecza. Równie długo wróżę tarotem, gdyż jest on doskonałym narzędziem umożliwiającym dokonanie wglądu w duszę i przyszłość człowieka. Moja książka „Tarot. Karty, które wróżą” była pierwszą, oficjalnie wydaną w Polsce publikacją na temat tarota. Jestem autorem wielu innych książek i publikacji poświęconych tarotowi, kabale, angelologii, wierzeniom Słowian, ezoterycznym tradycjom Europy itp. Będąc z powołania nauczycielem lubię dzielić się swoją wiedzą i duchowymi doświadczeniami. Dlatego założyłem Kabalistyczną Szkołę Tarota, prowadzę kursy i lekcje indywidualne dotyczące metod i technik wróżenia tarotem, symboliki tarota, duchowego bhp, mistycznej kabały i innych zagadnień. Jestem również terapeutą, specjalizującym się w terapii uzależnień duchowych, DDA, DDD, zaś opracowana przeze mnie terapia Mandala Duszy stanowi kwintesencję mych duchowych i życiowych doświadczeń. 

Doradztwo

TAROT.25

Karty tarota - konsultacje

Puszkina 3/1 Józefów

dojazd: PKP Michalin

( Minibus z Dworca Centralnego lub SKM, kierunek Otwock, Dęblin )

link  

Kabalistyczna Szkoła Tarota

Księgarnia JWS

okladka_swiat1
 Chcesz kupić? Kliknij w fotogtrafię
lub w  link